Зекономити готівку: Для чого держава вводить купюру в 1000 грн, – пояснення ексміністра

Нацбанк вводить купюри номіналом у 1000 гривень для економії коштів. Надрукувати одну купюру 1000 гривень дешевше, аніж таку саму суму по 200 гривень.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив колишній міністр фінансів (1997-1998 р.р.) Віктор Суслов.

На запитання ведучого про те, для чого вводять купюри номіналом 1000 гривень, пан Суслов відповів, що для економії коштів на грошовому обігу. Він додав, що в умовах інфляції всі країни періодично вводять купюри більш високих номіналів, тому що в такому випадку потрібна менша кількість купюр для обслуговування грошового обігу.

«Це обходиться дешевше. Також це обходиться дешевше і в друці. Зрозуміло, що надрукувати одну купюру в тисячу гривень дешевше, ніж таку саму суму по одній або по 200 гривень. Тому на грошах також потрібно економити. Тут є велика світова практика, є досвід, методики», – зазначив фінансист.

На його думку, вагомим аргументом на користь введення цієї купюри є те, що від того часу, коли вводили купюру номіналом 500 гривень, гривня знецінилася більш ніж в три рази. Тому логічно напрошувалося введення купюри більш високого номіналу для зручності громадян і для економії на витратах грошового обігу. 

«Крім того, тим хто сумнівається, я б нагадав, що в період, коли була вже введена 500-гривнева купюра, долар коштував 8 гривень. Порахуйте, скільки це було доларів. Навіть кожен із нас відчуває, що одна справа мати декілька тисяч гривень у гаманці дрібними купюрами і зовсім інша – великими. Це набагато зручніше», – зауважив Суслов.

Зокрема, за його словами, деякі монети також виводяться з обігу з міркувань економії. Їх виводять, коли собівартість цих монет коштує дорожче, ніж їх номінал.

«У багатьох країнах помічалися такі ефекти, коли бізнес починав переплавляти і використовувати дрібні монети на інші цілі, бо цей метал коштує дорожче, ніж їх номінал. Це прямі збитки. Тому дрібні монети Нацбанк забирає з обігу. Все це є наслідком високої інфляції, яка в Україні була з 2014 року», – пояснив експерт.

 

Нагадаємо, що Національний банк України з 25 жовтня вводить в обіг нову банкноту номіналом 1 тисяча гривень.

Leave a Comment