Хакери, пов’язані з Кремлем, не припиняють намагань завдати удару провідним компаніям США

Хакери, пов’язані з Кремлем, не припиняють намагань завдати удару провідним компаніям США

Уряд Сполучених Штатів звернувся до громадськості з рідкісним попередженням про небезпеку кампанії кібератак, скерованих проти енергетичних та індустріальних компаній країни. 

Як повідомляє Голос Америки, у документі, який Міністерство внутрішньої безпеки і Федеральне бюро розслідувань розповсюдили електронною поштою в п’ятницю ввечері, йдеться про те, що ядерна, енергетична, авіаційна, водна й інші критичного значення галузі індустрії були об’єктами атак від щонаймеше травня цього року.

Згідно з повідомленням, хакерам вдалося проникнути в деякі мережі, інші подробиці не повідомляються.

Метою нападників було ввійти у мережі деяких організацій за допомогою електронних листів та інтернет-сторінки для отримання дозволу для входу до мереж атакованих установ.

Американські орган влади ведуть моніторинг цієї діяльності протягом місяців, яку вони початково описали детально в секретному документі, про що повідомило інформаційне агентство Reuters. В цьому документі, який приватно розповсюджено серед загрожених фірм, описано ряд дій, зосереджених на ядерній та енергетичній галузях, а також на виробничих секторах.

Експерт з питань безпеки індустріальних мереж Роберт Лі з фірми безпеки Dragos заявив, що документ зосереджується на кількох групах, які вкрали «посвідчення особи» і вели шпигунську діяльність у США та інших країнах.

За його словами, ці групи, за всіма ознаками, ведуть діяльність на користь російського уряду. Однак його співробітники з фірми Dragos ведуть моніторинг хакерів, які, за всіма ознаками, пов’язані також з Китаєм, Іраном і Північною Кореєю.

В одному випадку хакерам вдалося проникнути в один з об’єктів, який вони атакували.

«Аргумент»