В УПЦ МП назвали РФ агресором та поки відмовилися змінювати назву церкви

Речник УПЦ МП архієпископ Климент повідомив, що юридичний відділ Київської митрополії УПЦ (МП) аналізує законопроект Ради про перейменування церкви та заявив, що в них немає центру керування в державі-агресорці.

Про це він розповів в ефірі Радіо Свобода.

Климент наголосив, що поки юридичний відділ не проаналізує законопроект, назву церкви не змінюватимуть, адже вона самокерована без центру в жодній іншій державі.

«Ми поки що не спостерігаємо ніяких питань, які примушували б сьогодні вже кинутися і стрімголов змінювати щось у своїх статутних документах. У статуті, який зареєстрований в Україні і діє, написано, що УПЦ є самокерованою церквою. У нас не те, що в державі-агресорі, а в жодній іншій закордонній державі не знаходиться центр», – сказав він.

Архієпископ додав, що в УПЦ МП чітка позиція щодо питань Донбасу і Криму.

«Ви не чули заяви УПЦ про те, що вона не визнає анексії Криму, що засуджує все те, що відбувається на Донбасі, закликала у тому числі і керівника російської держави припинити цю агресію? УПЦ неодноразово наголошувала, що повністю підтримує всі ініціативи української держави, які стосуються визначення у тому числі й дефініцій, пов’язаних з тим, що відбувається на сході України», – заявив він.

Нагадаємо, 20 грудня Верховна Рада прийняла законопроект, який зобов’язує УПЦ МП перейменуватися в Російську православну церкву в Україні.

У свою чергу у висновку Головного науково-експертного управління (ГНЕУ) йдеться, що Ухвалений парламентом законопроект №5309 про перейменування Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) не відповідає принципу світськості влади в Україні і суперечить нормам Конституції про рівні права незалежно від віросповідання.