У Дрогобичі ОСББ пропонують запровадити енергоефективні заходи

Учора, 18 квітня, у м.Дрогобич в приміщенні міської ради відбувся семінар для ініціативних груп із питань створення ОСББ, управління спільною власністю, а також можливостей впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на прес-службу організаційного відділу виконавчого комітету міськради.

Захід відбувся в рамках спільного проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES). Участь у ньому також взяли керівники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Про організаційні та правові аспекти діяльності ОСББ учасників тренінгу ознайомила експерт проекту HOUSES Ірина Галайко.

Консультант проекту IFC «Енергоефективність в Україні» Галина Когут ознайомила присутніх з інформацією про енергозбереження у багатоквартирних будинках, джерела фінансування енергоефективних проектів, зокрема, – умови участі у фонді енергоефективності.

Зі слів Галини Когут, фонд енергоефективності надаватиме однаковий для всіх претендентів перелік вимог для отримання гранту. ОСББ достатньо буде обрати один із пакетів енергоефективності, надати до Фонду через банківські установи сертифікат про енергоаудит, зібрати документи для банку для отримання кредиту. Отримавши кредит, самостійно обрати виконавця робіт з термомодернізації будинку.

За підрахунками експертів, ОСББ матимуть економію від 20% до 60% коштів на сплаті за опалення та гаряче водопостачання і отримають від фонду допомогу в розмірі 20-50% загальної вартості проекту.

На сьогодні комплексна термомодернізація багатоквартирного будинку – це, насамперед, можливість значно знизити енергоспоживання, а, відтак, і комунальні платежі.

Як наголосили у відділі економіки виконавчого комітету міської ради, Дрогобич вже має досвід в межах впровадженого проекту ЄС/ПРООН «МРГ» щодо комплексних енергоефективних заходів у двох багатоквартирних будинках на вул. Трускавецька, 17 та вул. Самбірська, 92.

Як повідомили члени правління ОСББ цих будинків Галина Дівчур та Орест Рудницький, проаналізувавши споживання газу та електроенергії до впровадження енергозаходів та після їх застосування, споживання енергоносіїв у цих будинках скоротилася до 70%, а використання електроенергії на сходових майданчиках  і в під’їздах зменшилося у 2 рази.