Тренер студентської збірної України Бузнік: Хочемо виграти Універсіаду в Неаполі

У Києві відбулося засідання Виконкому Всеукраїнської футбольної асоціації студентів, де, зокрема, йшлося про підготовку збірної України до Всесвітньої Універсіади 2019 року, яку в липні прийматиме італійський Неаполь.

– Поки що в нашій роботі обходиться без збоїв, – розповів головний тренер студентської збірної України Анатолій Бузнік. – Важливо, що завдяки підтримці керівництва ВФАС те, що планували минулого року, виконали. Зокрема, уперше ще за рік до Всесвітньої універсіади провели аж три тренувальні збори, навіть виїжджали до Словаччини, де помірялися силами з однією з місцевих команд. Переконаний, що все це стане неабиякою підмогою.

– Коли ваші підопічні зберуться знову?

– Із 16 по 26 січня плануємо взяти участь у Меморіалі Олега Макарова. Хто буде нашими суперниками, ще не знаю, проте я попросив організаторів, аби ми грали із сильними візаві. Слід зазначити, що в цьому турнірі я планую задіяти переважно гравців, які представляють команди першої та другої ліги. З їхнім запрошенням не повинно бути проблем, адже клуби, честь яких вони захищають, ще тільки розпочинатимуть підготовку до весняної частини сезону.

– А що ж ті футболісти, які виступають у вузівській Всеукраїнській першості й які грали під вашим керівництвом минулого року?

– Їхні можливості вже добре відомі, і, звичайно, ми продовжимо уважно стежити за ними вже в цьогорічних змаганнях. Поки що триває селекційна робота.

– Коли збираєтеся остаточно визначитися з тими виконавцями, які представлятимуть Україну в Неаполі?

– У червні в Хусті, що на Закарпатті, пройде традиційний міжнародний турнір «Карпатський простір». Ми докладаємо зусиль, аби нашими опонентами стали студентські збірні сусідніх держав – Румунії, Угорщини, Словаччини. Ось ті футболісти, що будуть задіяні в Хусті, і поїдуть до Італії.

– Ви вже визначилися зі своїми помічниками?

– На Меморіалі Олега Макарова мені допомагатиме Олексій Яценко, який тренує команду Київського торговельно-економічного університету. А в Хусті й Неаполі я розраховую ще й на Степана Юрчишина, який був моїм асистентом на попередній Універсіаді, у Тайбеї.

– Які надії ви повязуєте з виступом у Неаполі?

– Зазначу, що це буде вже ХХХ, ювілейна літня Всесвітня Універсіада, і керівництво поставило перед нами конкретне завдання – досягти максимального результату. Дуже хочеться продовжити переможні традиції наших попередників, які в 2007 і 2009 роках в Бангкоку та Белграді відповідно вже ставали чемпіонами студентського всесвітнього форуму.