Трамп посилює тиск на Мадуро у Венесуелі

Президент Дональд Трамп в понеділок закликав венесуельських військових офіційних осіб підтримати самопроголошеного тимчасового президента країни Хуана Гуайдо і дозволити гуманітарній допомозі увійти у Венесуелу.

Про це повідомляє CNN.

Виступаючи в Майамі, в той час коли гуманітарна допомога залишилася на кордоні з Венесуелою, Трамп засудив президента Ніколаса Мадуро як «кубинську маріонетку» і попередив чиновників, які допомагали йому зберегти владу, що «очі всього світу звернені на вас». Промова була останньою спробою Трампа посилити тиск громадськості на венесуельського автократа після серії санкцій та дипломатичних маневрів під керівництвом США, спрямованих на витіснення Мадуро.

«Два дні тому перші ВПС США C-17 висадилися в Колумбії з важливою допомогою, включаючи тисячі комплектів для маленьких венесуельських дітей, – сказав Трамп. – На жаль, диктатор Мадуро заблокував цю рятувальну допомогу від в’їзду в країну. Він воліє бачити своїх людей голодними, ніж надавати їм допомогу».

«Мадуро – це не венесуельський патріот, він кубинська маріонетка», – додав Трамп.

Виступаючи безпосередньо до військових чиновників Венесуели, Трамп закликав їх дозволити гуманітарній допомозі вільно проникати в країну, що постраждала від голоду.

«Ви не повинні дотримуватися наказів Мадуро», – наголосив Трамп.

Трамп вказував не тільки на Мадуро, але і на «маленьку жменьку на вершині режиму Мадуро», яку він звинуватив у розкраданні нації.

«Ми знаємо, хто вони є, і ми знаємо, де вони тримають мільярди доларів, які вони вкрали», – сказав Трамп, попереджаючи венесуельських військових, які продовжують підтримувати Мадуро, що вони «ризикують своїм майбутнім».

«Ми прагнемо до мирного переходу влади, але всі варіанти відкриті», – сказав Трамп.

Під час «лупцювання» режиму Мадуро, Трамп також вказав на Венесуелу як приклад небезпеки соціалізму і підкреслив як явну аргументацію для падіння всіх соціалістичних режимів у Західній півкулі.

«Сутінковий час соціалізму прибув в нашу півкулю», – сказав Трамп. «Дні соціалізму і комунізму проходять не тільки у Венесуелі, але і в Нікарагуа, а також на Кубі».

І в той час, як він уникав прив’язки демократичних політиків до соціалістичного уряду в Венесуелі, як це було в минулому, Трамп швидко перевів свою промову з Венесуели на внутрішню політику, пообіцявши, що США «ніколи не будуть соціалістичною країною».