Тереза Мей іде в відставку

Прем’єр-міністр Великобританія Тереза Мей анонсувала свою відставку.

Про це повідомляє Радіо свобода.

«Я проводила перемови про умови нашого виходу [з Європейського союзу]… Зараз зрозуміло для мене, тому що в найкращих інтересах для Сполученого Королівства – обрати нового прем’єр-міністра, щоб очолити ці намагання. Я сьогодні оголошую, що йду у відставку з посади лідера Консервативної партії у п’ятницю, 7 червня», – сказала Мей.

21 травня прем’єр-міністр Британії оголосила про нові пропозиції до угоди про вихід Сполученого королівства з Євросоюзу, які вона обговорила з урядом. Мей додала до свого плану компромісні з Лейбористською партією пункти, які стосуються тимчасових митних відносин з ЄС, прав працівників та захисту навколишнього середовища. Чергове голосування має відбутися на початку червня.

Крім того, Мей заявила, що згодна провести голосування про повторний референдум щодо Brexit.

Велика Британія мала залишити ЄС ще 29 березня, однак парламент відхилив усі пропозиції уряду Терези Мей.

10 квітня Мей і лідери Європейського союзу на екстреному саміті в Брюсселі домовилися про продовження терміну Brexit до 31 жовтня. Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що Мей погодилася з умовами ЄС щодо терміну відстрочки і це дасть «додаткові 6 місяців для Великої Британії, щоб знайти найкраще з можливих рішень».

Читайте більше новин на тему: Тереза Мей.