Тарифи на газ могли залишитися незмінними, уряд мав інший вихід – експерт

Тарифи на газ для населення могли залишитися незмінними. У Кабінету міністрів України був інший вихід – жити відповідно до своїх достатків.

Про це заявив експерт з питань енергетики Валентин Землянський у коментарі ГолосUA.

«В уряду був вихід – жити відповідно до достатків. Страшилки про те, що без співпраці з МВФ нам не дадуть грошей, буде дефолт і ми всі помремо – маячня повна. Тим більше, що Україна на зовнішніх ринках без проблем позичила два мільярди доларів. А пропонували п’ять», – зазначив Землянський.

Тобто, зауважив експерт, у програмі співпраці України і МВФ питання про підняття тарифів можна було виносити за дужки, не обговорювати взагалі. Однак уряд вирішив залишити його в меморандумі, який і було підписано.

«Резервний варіант був, але уряд його проігнорував», – констатував аналітик.

За словами Землянського, вже на початку грудня населення отримає нові платіжки за воду та опалення. У майбутньому, вважає експерт, на українців чекає повне зубожіння, люди не зможуть отримувати необхідну кількість енергоносіїв, не отримавши субсидій, тому будуть змушені дуже економити.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко, коментуючи підвищення тарифів на газ, заявив, що це рішення було необхідним для отримання макрофінансової допомоги Європейського Союзу, траншу Міжнародного валютного фонду і кредиту Світового банку.