Спалах кору: за тиждень захворіли 1319 людей

Спалах кору: за тиждень захворіли 1319 людей

За останній тиждень в Україні зафіксували 1319 випадків захворювання на кір.

А з початку року на кір захворіли більше ніж 35 тисяч людей, повідомляють в Міністерстві охорони здоров’я.

В МОЗ запевняють, що найвищі показники захворюваності на кір і пов’язаної з ним смертності – в тих областях, де найнижчий рівень вакцинації.

В міністерстві нагадали, що в Україні наявні понад 700 тисяч доз вакцини від кору, паротиту і правцю. Зокрема 17 жовтня Україна отримала 392 тисячі доз вакцини, куплених за посередництва Дитячого фонду ЮНІСЕФ.

Наразі Україна посідає одне з перших місць в антирейтингу країн Європи за кількістю захворювань на кір, згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров’я, оприлюдненим у серпні 2018 року, 

Кір – це заразне захворювання, ліків від нього не існує. Вкрай небезпечні його наслідки, діти, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Кір легко передається від людини до людини, поширюється при кашлі, тісних особистих контактах. Вірус залишається активним і живе в повітрі або на інфікованих поверхнях протягом двох годин. Спочатку хворий відчуває ознаки звичайної застуди: нежить, температуру, кашель, приблизно через тиждень з’являється висип (спочатку на голові, далі – на верхній та нижній частинах тулуба). Серед ускладнень, які викликає кір, – ураження нервової системи (енцефаліт), пневмонія, отит, втрата зору.