Що Україна запропонує на переговорах з МВФ

На майбутніх переговорах з Міжнародним валютним фондом Україна запропонує пом’якшити вимоги до держави щодо тарифів на газ.

«Переговори будуть у вересні, і позиція така, щоб була м’якша позиція (МВФ), пов’язана з цінами на газ і введенням лібералізованого ринку газу», – заявив представник президента в Кабміні Андрій Герус, коментуючи ініціативу Офісу Президента не прив’язувати транш МВФ до ціни на газ.

Читайте також: Маркарова розповіла про перспективи України з МВФ

Герус наголосив, що введення вільного ринку необхідне, але робити це потрібно поетапно, повідомляє biz.liga.net.

Тому немає якоїсь зовсім іншої позиції, яка може не сприйматися МВФ, це будуть звичайні переговори, і будуть питання, як краще лібералізувати ринок газу, як краще будувати вільний, конкурентний ринок, щоб від цього вигравали споживачі,
– додав представник президента в уряді.

21 липня Герус заявив, що переговори щодо нової програми співпраці України з МВФ заплановані на вересень. А ціну на газ для населення він назвав уже політичним питанням, а не економічним.

Для чого Україні новий кредит від МВФ? Після парламентських виборів Україна зможе укласти з МВФ програму на суму від 6 до 8 мільярдів доларів, якщо проводитиме обіцяні реформи. Гроші МВФ допоможуть Україні здійснити необхідні виплати за зовнішнім боргом у 2020 і 2021 роках. На ці роки припадає 40% виплат із зовнішнього боргу держави: 2020 рік – 16,8 мільярда доларів, 2021 рік – 18,5 мільярда доларів.

Leave a Comment