Рада так і не змогла оновити склад ЦВК – Парубій запропонував продовжити консультації

Народні депутати України так і не змогли приступити до розгляду питання про оновлення складу Центральної виборчої комісії (ЦВК).

Спікер парламенту Андрій Парубій запропонував продовжити консультації і закрив вечірнє засідання Верховної Ради в четвер, 13 липня, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

Як відомо, фракція «Блок Петра Порошенко» погодилися прибрати зі списку одного зі своїх кандидатів – Ольгу Лотюк, щоб в поданні президента залишилося 13 претендентів на 13 вакансій.

Лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко наполягав, що президент повинен внести оновлений список кандидатів, а представник фракції «Батьківщина» Сергій Власенко зазначив, що саме президент повинен відкликати одну з кандидатур.

Парубій в свою чергу заявив, що за три дні до голосування апарат Ради повинен попередити діючих членів ЦВК і кандидатів в члени ЦВК про те, що питання переобрання буде розглядатися в парламенті.

«Будь-яке порушення процедури дасть підставу подати в суд і скасувати призначення нових членів ЦВК», – сказав він.

Нагадаємо, 7-річний термін повноважень 13 з 15 членів Центрвиборчкому давно закінчився. У січні 2018 року президент Петро Порошенко, нарешті, вніс до Верховної Ради подання на претендентів у нові члени Центрвиборчкому – запропонував 14 кандидатів на 13 місць.

Leave a Comment