Рада правосуддя звільнила суддю, що прийняла рішення на користь Коломойського

Вища рада правосуддя (ВРП) звільнила Людмилу Кізюн із посади судді Солом’янського райсуду Києва 2 квітня.

Про це інформує прес-служба ВРП.

У серпні 2018 року суддя отримала дисциплінарне покарання від ВРП у вигляді подання про звільнення з посади, а в листопаді 2018-го Людмила Кізюн намагалась оскаржити рішення, однак скаргу не задовольнили.

Зазначається, що підставою для відкриття дисциплінарної справи щодо судді були скарги НАБУ, САП, НБУ, адвоката Самойленко А. в інтересах ТОВ «Астерс Консалт».

15 грудня 2017 року Кізюн визнала недійсними договори і припинення їхню дію за позовом «Особи 2» до НБУ, «Приватбанку», Мінфіну та інших структур.

Ухвала судді неправомірно призупинила рішення, акти НАБУ, встановлено до НБУ заборони вчиняти певні дії, що суперечить нормам процесуального законодавства, кажуть скаржники.

Третя Дисциплінарна Палата Вищої Ради правосуддя підсумувала, що Кізюн «вжила заходів забезпечення позов, які за своїм змістом є тотожними задоволенню заявлених позовних вимог».

«З огляду на характер та множинність грубих порушень, допущених суддею Кізюн Л.І., які свідчать, що суддею необ’єктивно та несправедливо здійснено правосуддя…Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя вважає, що застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді внесення подання Вищій раді правосуддя про звільнення її з посади є пропорційним вчиненим дисциплінарним проступкам і відповідає вимогам статті 109 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статті 50 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», – вказано у рішенні.

Нагадаємо, Конституційний суд України розгляне за скаргою підприємства Коломойського і Боголюбова, чи має право Національне антикорупційне бюро через суди визнавати недійсними угоди з порушеннями, виявленими під час розслідувань.