Постпред України в ООН: На Донбасі понад 35 тис. представників збройних формувань РФ

На окупованій частині Донбасу перебуває понад 35 тисяч представників російських збройних формувань, яких курують понад 2 тисячі регулярних військових Росії.

Про це заявив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко на засіданні Радбезу, повідомляє «Ліга».

«Збройні сили в 35 000 осіб на окупованому Донбасі отримують підтримку 2 100 російських регулярних військовослужбовців – головним чином на командних посадах», – сказав він.

За словами Єльченка, багато кураторів мають великий досвід служби в Сирії.

«Загальна чисельність військовослужбовців ударної наступальної групи на російсько-українському кордоні, включаючи групи на окупованих територіях і на територіях, які прилягають до окупованих територій Донбасу і Криму, – 87 750 осіб», – сказав постпред України в ООН.

За його даними, станом на початок лютого російські збройні формування на Донбасі мали в своєму розпорядженні 496 основних бойових танків. Єльченко зазначив, що це можна порівняти з арсеналами таких країн, як Німеччина, Франція чи Індонезія.

Дипломат додав, що в ОРДЛО є 938 бойових броньованих машин (аналогічно до Перу і Кувейту), 128 реактивних систем залпового вогню (трохи менше, ніж в Індонезії), 776 артилерійських систем, включаючи самохідну артилерію (можна порівняти з кількістю в таких колишніх членів Ради безпеки, як Казахстан і Ефіопія).

Єльченко також заявив, що якщо Росія хоче деескалації на Донбасі, то їй час справді діяти, адже з 2015-го року вона 18 раз саботувала режим припинення вогню – і цей режим було порушено 54 000 разів.

11 лютого Росія ініціювала засідання Радбезу ООН щодо ситуації в Україні під приводом четвертої річниці підписання мінських угод.

12 лютого в МЗС заявили, що для Росії скликання засідання Ради безпеки ООН – це можливість маніпулювати наявним інструментарієм в рамках організації.

США назвали ініціативу Росії іронічною.

Leave a Comment