Порошенко намагається, як його попередники, робити ставку на фальсифікацію підрахунку голосів – Павловський

Президент Петро Порошенко збрехав про причини невключення до подання на новий склад Центральної виборчої комісії кандидата від «Батьківщини»!

У кулуарах Всесвітнього економічного форуму у Давосі депутати «Батьківщини» поставили президенту України пряме запитання – чому він не вніс кандидата від фракції.

Петро Порошенко при свідках відповів, що на час розгляду подання від «Батьківщини» «був тільки старий кандидат», а зараз він «дуже уважно» розгляне нового кандидата і «допускає можливість» додаткового подання.

«Батьківщина» має документальні підтвердження того, що президент банально збрехав.

Відповідно до Закону України про Центральну виборчу комісію фракція «Батьківщина» офіційно запропонувала кандидатуру Євстігнєєва Андрія Сергійовича. Лист був підписаний заступником голови фракції Сергієм Соболєвим ще 9 листопада 2017 року.

10 листопада 2017 року лист було офіційно зареєстровано в Адміністрації президента, про що свідчить відповідна розписка.

Таким чином, на момент внесення подання на новий склад ЦВК (23 січня 2018 року) лист від «Батьківщини» щодо кандидата до складу ЦВК перебував у президента 2,5 місяці.

Андрій Євстігнєєв, поданий фракцією – 35-річний кандидат юридичних наук, викладач Університету імені Шевченка та адвокат з 11-річним стажем. З 2004-го року він неодноразово брав участь в організації і проведенні всіх видів виборів. Як лектор NDI та IRI проводив лекції з виборчого законодавства для офіційних спостерігачів та членів дільничних виборчих комісій.
Причина, через яку Петро Порошенко не включив до подання вчасно поданого кандидата від «Батьківщини» тільки одна: страх.

Чинний президент панічно боїться програти вибори Юлії Тимошенко, яка вже понад рік впевнено тримає першість в соціологічних дослідженнях і з великим відривом виграє всі вибори, які відбуваються по країні в новостворених громадах.

Саме тому Порошенко намагається діяти, як його попередники, роблячи ставку на фальсифікацію підрахунку голосів. І навіть один представник «Батьківщини» у ЦВК міг би цьому завадити.

Однак після того, як про незбалансованість подання заявила громадянська мережа «Опора», після того, як про політичне хамство Порошенка в питанні призначення ЦВК дізналися всі посольства та міжнародні спостережні місії, президент дав задню і тепер робить вигляд, що все це – якась несвідома помилка.

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ