Ось як на Землі зароджувалося життя: вчені NASA провели дивовижний експеримент

Вчені з NASA провели дивовижний експеримент, який відтворив зародження життя в океані Землі близько 4 млрд років тому.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, подробиці повідомляє сайт космічного агентства.

Зокрема, вчені в лабораторних умовах змоделювали хімічний склад океанічної води (якою вона, на думку фахівців, була на початку земних часів).

Ось як на Землі зароджувалося життя: вчені NASA провели дивовижний експеримент

Вчені скорегували солоність, вилучили з води розчинений кисень, додавши замість нього гідроокис заліза, аміак та солі піровиноградної кислоти. Отриманий розчин нагрівали до 70 градусів Цельсія (дослідники вважають, що такі умови існували 4 мільярди років тому навколо гідротермальних джерел на океанському дні). При цьому вчені коригували кислотність води, імітуючи слаболужне середовище.

Результатом експерименту став синтез амінокислоти аланіну і декількох оксикіслот (карбонові кислоти, в яких одночасно містяться карбоксильна і гидроксильная групи).

Вчені вважають, що результати експерименту можуть мати певне значення для оцінки ймовірності зародження життя на небесних тілах, що мають значні запаси рідкої води (супутник Юпітера – Європа, супутник Сатурна – Енцелад).

Ось як на Землі зароджувалося життя: вчені NASA провели дивовижний експеримент

Нагадаємо, вчені NASA вважають Енцелад придатним для життя.

Ось як на Землі зароджувалося життя: вчені NASA провели дивовижний експеримент

Як пояснила керівник і автор дослідження Лорі Бардж, розуміння того, як далеко може зайти розвиток органічних речовин і мінералів до появи справжньої клітини, важливо для розуміння того, які фактори навколишнього середовища призводять до зародження життя: “Крім цього, вивчення впливу атмосфери, океану і мінералів на гідротермальні джерела допоможуть визначити ймовірність існування схожих процесів на інших планетах”.

Змодельовано умови появи життя біля «чорних курців» – гідротермальних джерел серединно-океанічних хребтів, з яких в океани надходить високомінералізована гаряча вода під тиском сотні атмосфер.

Як повідомлялося раніше, американське космічне агентство планує в 2023 році запустити спектрофотометр SPHEREx, який буде вивчати різні епохи космічної історії — від перших секунд після Великого вибуху до формування планет.

Тим часом Юпітер продовжує вражати вчених своєю красою. Нещодавно космічний апарат NASA Juno під час свого 18-го зближення з планетою зробив новий знімок газового гіганта. Juno сфотографував Юпітер з відстані близько 8000 миль (13 000 кілометрів) від вершини хмар планети.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Leave a Comment