Олег Бахматюк офіційно подарував Палац Потоцьких місту – у Івано-Франківську підписали договір

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків підписав з ТОВ «Карпатська нафтова компанія», що належить Олегу Бахматюку, договір пожертви про передачу Палацу Потоцьких у власність громади міста.

Про це Руслан Марцінків повідомив у мережі Фейсбук.

«Історичний момент – договір підписано. Палац Потоцьких офіційно у власності міста», – написав Марцінків.

Олег Бахматюк офіційно подарував Палац Потоцьких місту – у Івано-Франківську підписали договір

Раніше передачу палацу Потоцьких у власність громади підтримали депутати Івано-Франківської міської ради.

Як писали ЗМІ, власником споруд на території Палацу Потоцьких була ТзОВ «Карпатська нафтова компанія» мільярдера з Прикарпаття Олега Бахматюка.

Що стосується землі, то вона в 2009 році перейшла з військової КЕЧ територіальній громаді Франківська. Приблизно тоді ж Олег Бахматюк тричі намагався передати палацовий комплекс франківській громаді, однак міська влада відмовлялася обтяжувати себе ветхою пам’яткою. На той час – пам’яткою історії та архітектури XVII-XVIII ст. місцевого значення. Такий статус «Комплекс палацу з брамами (т. зв. «Палац Потоцьких») вул. Шпитальна, 5″ мав з 1963 року, відколи був внесений до Державного реєстру пам’яток УРСР.

На цей час статус пам’ятки місцевого значення цей комплекс уже втратив.

Нагадаємо, наприкінці 2015 року ініціативна група «Палац Потоцьких – серце Івано-Франківська» створила благодійну організацію «Благодійний фонд «Комплекс палацу Станіслава Потоцького з брамами».

До фонду увійшли місцеві митці, вчені, юристи, архітектори, небайдужі підприємці, які заявили, що мають на меті у майбутньому перетворити Палац Потоцьких площею 1,4 га на потужний мистецький, культурний, науковий центр.

У лютому 2016 року Руслан Марцінків створив комісію з обстеження стану будівель комплексу Палацу Потоцьких.

Джерело