Новий раціон для військових: з держбюджету виділять 3,5 млрд грн

У цьому році Міністерство оборони України планує перевести на нову систему харчування ще 50 військових частин, де харчується близько 47 тисяч військових.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Як зазначається, у 2015-му Міністерство оборони почало реформувати раціон українських військових. Відтоді їсти за новим меню почали у 23-х військових частинах, а це майже 23 тисячі людей. Реформування триває і досі.

«У 2018 році на нову систему харчування ми переводимо ще 50 частин, де харчується близько 47 тисяч військових. Тобто вже до кінця року за новим раціоном харчуватиметься близько 70 тисяч бійців», – запевнив генерал-майор ЗСУ Микола Куклюк.

Повідомляється, що це складе 60% від загальної кількості осіб, які мають право на харчування у ЗСУ. Та найголовніше, Міноборони купуватиме у компаній не продукти, а послуги. Тобто компанія-партнер не лише забезпечуватиме військові частини продуктами, але й відповідатиме за якість страв та їхню різноманітність.

Зазначається, що у цьогорічному бюджеті Міністерства оборони на продовольче забезпечення передбачено 3,5 млрд гривень. Окремо профінансують і ремонт їдалень та закупівлю нового кухонного обладнання.

Разом із дієтологом журналісти вирішили перевірити, чи дійсно реформа принесла зміни в тарілки військових.

Так, у списку продуктів для військовослужбовців Радянського Союзу хліб першого та другого сортів, сухарі, печиво, мед, жодних молочних продуктів. Для українських військових цей список змінили лише три роки тому. До меню додали сир, молоко, сметану, нові види м’яса та риби. Таким чином список із сорока продуктів виріс до чотирьохсот.

«У попередньому раціоні не було уточнено, які саме м’ясо та риба повинні бути, там розписано лише їх кількість. Натомість у новому раціоні значно більше конкретики», – розповіла лікар-дієтолог Катерина Павлова.

Позитивним у оновленому списку є й фрукти та ягоди, варіація сортів птиці та каш.Нагадаємо, раніше екс-радник начальника Генштабу ЗСУ Натан Хазін заявив, що українські військовослужбовці є заручниками корупції в армії.

Leave a Comment