НАБУ та САП врешті допитали Продана та просять суд взяти його під варту

Сьогодні, 30 листопада, детективами Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури проведено допит колишнього виконувача обов’язків Голови Державної фіскальної служби України Мирослава Продана у кримінальному провадженні щодо незаконного збагачення.

Про це повідомляє прес-служба САП.

Як і очікувалось, підозрюваний, порушуючи обіцянки у публічній площині про надання показань та документів по суті врученої підозри одразу по поверненню до України, від надання показів відмовився на підставі ст.63 Конституції України, жодних документів на обґрунтування своїх доводів по суті підозри не надав.

Також підозрюваним та його захисниками не надано жодних підтверджуючих документів щодо поважності причин його відсутності на території України, в тому числі й про проходження лікування та неявок на виклики до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Нагадуємо, що прокурорами САП чотири рази у встановленому законом порядку на 08.11.2018, 15.11.2018, 20.11.2018 та 26.11.2018 викликався підозрюваний в рамках кримінального провадження за фактом його незаконного збагачення.

Враховуючи викладене, сьогодні САП звернулась до Солом’янського районного суду м. Києва із клопотанням про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою із можливістю внесення застави у сумі 89 млн грн, що відповідає сумі ймовірного незаконного збагачення.

На виконання вимог ст. 184 КПК України копію клопотання завчасно вручено підозрюваному.

Нагадуємо, що колишній в.о. Голови ДФС України підозрюється у набутті за час роботи з липня 2016 по червень 2018 у власність грошових коштів у сумі понад 89 млн. грн., за які для його особистого користування придбано низку об’єктів нерухомого майна та транспортних засобів. З метою приховування належності дійсного власника реєстрація права власності здійснена на близького товариша.

За ч. 3 ст. 368-2 КК України (набуття службовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а також передача нею таких активів будь-якій іншій особі, вчиненими службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище) передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.