Між владою та олігархами досягнуто угоду щодо незмінності правил гри на наступну пятирічку

Головне враження від першого етапу президентської кампанії – велика угода досягнута. Це угода між політичним істеблішментом та олігархами щодо незмінності правил гри на наступну пятирічку. Зовнішні гравці – також в темі.

Продовження гібридної війни стане гарантією для нейтрального статусу, чи може навіть «буферної зони». Зміни в Конституції підтверджують заборону на розміщення будь-яких іноземних військових баз.

Напрямок децентралізації – створення феодального типу державного управління, включаючи «васал мого васала – не мій васал», з перетворенням муніціпальних варт та князівські дружини колекторів, а замість оброку князю – відкат з держзамовлень та електоральний відкат на національних виборах.

База і двигун економіки – корупція, причому навіть комунальні монополісти залишаються, маржа на тарифах – найбільш стабільний бізнес. Всі тіньові схеми – недоторкані, від митниці і постачання газу до гральних салонів та новотендерних палат.

Семибоярщина – основа понятійного устрою. Звичайно, між собою олігархи і клани будуть потроху бодатися в корпоративних судах, футбольній лізі, викидах компромату чи виборчих кампаніях. Проте ця боротьба – змагання за величину шматка пирога, а не за зміну правил гри.

«Нові обличчя» в цьому циклі пішли за ресурсом до старих олігархів і тому будуть інкорпоровані в чинну систему, інколи з ліцензією на дисиденство. Контреліта заслабка і контрпроекту не запропонувала.
Революції не буде. Незалежно від того, яке прізвище буде обрано гарантом великої угоди.

Граємо «в довгу»,  еволюційним шляхом малих кроків і секторальних реформ.

Ігор ПОПОВ