Мільярди штрафу від ДФС має сплатити не Коболєв, а «Нафтогаз»

Штраф у розмірі 8,3 млрд гривень, виписаний Державною фіскальною службою, стосується не персонально Андрія Коболєва, а «Нафтогазу України», який він очолює.

Про це передають Українські Новини з посиланням на начальника енергетичної митниці Ігоря Піковського.

За його словами, штраф накладено на НАК «Нафтогаз України» за несплату ПДВ під час закупівлі 2,4 млрд куб м. газу у «Газпрому» в 2015 році.

«Штраф не на Коболєва. Згідно ст. 4 Митного кодексу, штраф – на підприємство, де вказується керівник або особа, яка виконує його обов’язки. В даному випадку, НАК «Нафтогаз України» та її керівник Андрій Коболєв», – сказав Піковський.

При цьому він зазначив, що Коболєв у постанові ДФС про накладення штрафу названий громадянином України, оскільки це відповідає формі документа, адже є керівники підприємств, які не є громадянами України.

Піковський додав, що розмір штрафу становить 8,3 млрд гривень, оскільки за ст. 485 Митного кодексу, він стягується в розмірі 300% від несплаченої суми. Якщо «Нафтогаз» не згоден із рішенням про штраф, то його можна оскаржити.

Як відомо, напередодні очільник НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив, що Державна фіскальна служба виписала йому два персональні штрафи в розмірі 7 млрд гривень та 1,3 млрд гривень.