Матіос сфабрикував справу проти «Торнадо» за викриття контрабанди – адвокат

Заступник генерального прокурора, головний військовий прокурор Анатолій Матіос є організатором фальсифікації справи проти бійців роти «Торнадо» за те, що ті викрили контрабандні потоки з окупованих територій.

Про це повідомив на прес-конференції адвокат Сергій Крижанівський, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

«Торнадівці» у 2015 році викрили контрабандні потоки, які чинилися з «ЛНР/ДНР». Це стало підставою для того, щоб скрити свої оборудки, і організатор цих оборудок Матіос сфабрикував справу, заарештував 12 «торнадівців» і їх посадили в СІЗО», – заявив адвокат.За словами Крижанівського, адвокатським і журналістським розслідуванням, яке тривало рік, отримано докази щоденної контрабанди. Зокрема, задокументовано, як через річку Сіверський Донець і від 40 до 80 трактів переїжджають на окуповану територію й назад, а понад 5 потягів привозять контрабандою звідти вугілля, наркотики, зброю й інші товари.

«Кожного дня, за нашими підрахунками, більш як 1,5 млн доларів осідає в кармани Матіоса та інших посадовців. З кожної фури йде 30 тис. гривень, від 30 до 300, якщо там знаходяться зброя чи наркотики. Від кожного потяга йде від 10 млн гривень», – розповів адвокат.

Щодня, зауважує Крижанівський, ці суми перевозяться до Києва, а окремі посадовці роблять усе це для того, щоб збагачуватись й робити свою злочинну справу. Саме тому, наголосив адвокат, «торнадівці» нині сидять у СІЗО.

Нагадаємо, 9 серпня утримувані в СІЗО екс-бійці роти «Торнадо» влаштували бунт, коли їх хотіли розділити. У результаті штурму «Альфи» бунт було придушено, трьох добровольців етаповано до Київської області, а інших перевели до карцеру.

Leave a Comment