Десять міфів про кашель, яким не варто вірити

Кашель – це реакція організму на певні подразники. Він необхідний, щоб вивести з дихальних шляхів певні елементи, які заважають диханню.

Мало хто знає, який кашель можна пройти самостійно, а який потрібно лікувати. Пульмонолог Тетяна Неешпапа назвала 10 поширених помилкових тверджень про кашель та його лікування.

Читайте також: Який смачний продукт пригнічує ріст клітин раку

Міф 1. Кашель – це самостійне захворювання.

Кашель — це рефлекс у відповідь на якийсь подразник, і є симптомом захворювання.

Міф 2. При будь-якому кашлі потрібно приймати відхаркувальні/муколітики /антибіотики

Лікуватися потрібно комплексно, оскільки усувати треба не сам кашель, а його причину.

Якщо кашель виник через астму, тоді варто приймати інгаляційні стероїди і бронхорозширювальні препарати. При пневмонії лікарі призначають антибіотики. Якщо ж кашель виник через гастроезофагеальний рефлюкс, тоді необхідна дієта, інгібітори протонного насоса.

Міф 3. Кашель завжди пов’язаний з хворобами легень і бронхів

Більш як 50% пацієнтів з тривалим кашлем взагалі не страждають бронхолегеневою патологією.
Кашель можуть викликати: гастроезофагеальний рефлюкс, патологія ЛОР-органів, прийом лікарських препаратів, патологія серця.

Міф 4. Всі ліки від кашлю дію однаково

Ліки, які є в одні групі медпрепаратів, мають свої особливості, різні побічні дії і протипоказання. Ось чому так важливо, перед прийомом будь-яких таблеток та інших засобів консультуватися з фахівцем.

Одні ліки розріджують мокротиння (муколітики), інші сприяють його відокремленню від бронхіальних стінок і виведенню (відхаркувальні), треті – пригнічують безпосередньо кашльовий центр (протикашльові).

Leave a Comment