Держдеп радить американцям не їхати в Росію та Крим

Державний департамент США рекомендує американським громадянам, які мають намір поїхати до Російської Федерації, у тому числі для відвідання Чемпіонату світу з футболу, переглянути свої плани.

Нові рекомендації Держдепу було оприлюднено у п’ятницю, 15 червня, передає Укрінформ.

«Перегляньте своє рішення щодо візитів в РФ через тероризм та агресію. Деякі регіони Росії мають підвищений ризик для подорожей», – йдеться в документі.

Окупований Росією український півострів Крим теж згадується в рекомендаціях. Туди американцям не радять їхати «через іноземну окупацію та зловживання повноваженнями окупаційною владою».

«У Криму зберігається значна військова присутність РФ. Кремль, ймовірно, продовжить військову активність у Криму в рамках окупації цієї частини України», – наголошується в документі.

Водночас, Північний Кавказ, в тому числі Чечню та Ельбрус наполегливо радять не відвідувати «через громадські хвилювання та прояви тероризму».

Держдеп звертає увагу на численні випадки жорстокого поводження з іноземцями з боку правоохоронних органів та інших посадових осіб РФ.

У Вашингтоні нагадали про скорочення складу дипломатичних і консульських установ США в Росії, що ускладнює надання своєчасної консульської допомоги громадянам Сполучених Штатів.

Нагадаємопрезидент США Дональд Трамп в черговий раз звинуватив екс-президента США Барака Обаму в тому, що той «здав» Крим Росії.