Державіаслужба заборонила дронам літати і знімати над будинком Порошенка під Києвом

Державна авіаційна служба України ввела обмеження на польоти безпілотних повітряних суден (БВС), в тому числі не рекомендується літати над будинком президента Петра Порошенка.

Про це передає Українська правда з посиланням на оприлюднену карту «заборонених зон».

«Зараз, якщо у вас БВС вагою до 20 кілограм, польоти повітряних суден повинні виконуватися в межах зон обмежень/резервування повітряного простору. Для цього потрібно звернутися з листом у довільній формі за разовою заявкою в Украероцентр за 10 робочих днів по телефону +380 44351 59 92 (цілодобово) або nach_smeny@ukrsatse.aero», – повідомили в авіаслужбами.

Серед зон, в яких заборонено літати, зазначено і селище Козин, де розташований будинок Порошенка та будинки багатьох інших політиків і чиновників.

У «Всеукраїнської федерації власників безпілотників» заявили, що над Козином заборонено літати не тільки безпілотникам, але і будь-яким іншим пілотованим суднам.

«Фактично за допомогою цієї зони вони закривають можливість знімати маєтки чиновників в Козині, тому що прирівнюють квадракоптер до літальної техніки, хоча ця техніка в тому районі використовується просто для фіксації, як літаюча камера», – зазначив засновник Quadrocopter.ua і дистриб’ютор DJI в Україні Тарас Трояк.

Однак, зазначається, що за невиконання рекомендацій ніякої відповідальності поки немає.

«У цих зонах краще, якщо ви не отримуєте дозвіл, вище 50 метрів не літати. Але через те, що до сих пір немає правил експлуатації БВС, притягнути до відповідальності власника безпілотного літального апарату фактично неможливо», – сказав Трояк.

Нагадаємо, заступник міністра юстиції Садовська фігурує в справі про виведення в приватну власність ділянок в селищі Козин Київської області.