Чому Путін почав роздавати паспорти РФ мешканцям Донбасу: названо три причини

Російський соціолог Ігор Ейдман назвав три причини, чому президент Росії Володимир Путін почав видавати паспорти РФ мешканцям підконтрольних бойовикам “ДНР-ЛНР” територій Донбасу на п’ятий рік війни.

Своєю думкою експерт поділився в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ.

Першою причиною Ейдман назвав той факт, що Путін хоче показати новому українському президенту, який ще не обійняв посаду, що не збирається йти на якісь поступки та вестиме діалог з позиції сили та робить демонстративно недружній крок, щоб поставити себе відносно Зеленського в роль того, хто атакує.

“Друга причина: обрання Зеленського президентом України руйнує картину світу, створену російською пропагандою. З 2014 року вона така: у Києві страшні «бендерівці», які хочуть напасти на російськомовних жителів Донбасу, щоб спочатку змусити їх вклонятися замість православних святих мощей пам’ятникам Степану Бандері, а потім всіх зґвалтувати і вбити. А тут – бабах, в Києві до влади приходить людина, яка зрозуміла за менталітетом для Донбасу, російськомовний українець. Зовсім не зациклений на національних і релігійних темах. Міф руйнується.

При цьому на Донбасі люди живуть в умовах тотального бандитизму та деградації економіки. Це нова небезпека для Кремля, оскільки жителі цих республік можуть сказати: а за що ми страждаємо, в Росію нас все одно не беруть, давайте повернемося до України, там більше не небезпечно! Зрозуміло, що там (в ОРДЛО, – НП) заправляє всім російська ФСБ, але без підтримки населення імітувати якусь незалежність буде все складніше та складніше. Це небезпечно для Москви, бо викриває її пряму агресію перед Заходом. Російськими паспортами вони хочуть підкупити населення Донбасу, підігріти в нього надію: сьогодні паспорти, а завтра, можливо, ми вас до складу РФ візьмемо. Росії треба кинути якусь кістку жителям Донбасу, щоб тримати ситуацію під контролем”, – розповів Ейдман.

Третя причина має внутрішнє російське корінні.

“Рейтинг Путіна падає, ефективність пропаганди слабшає, тому до ура-патріотичного багаття потрібно влити нові дрівця: росіяни своїх не забувають, будемо рятувати Донбас тощо! Думаю, що це вже не спрацює, але вони намагатимуться”, – додав соціолог.

Повне інтерв’ю читайте тут: Путін – клоун-вбивця, він послав Зеленському чорну мітку – російський соціолог