Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня

Велика Британія та Європейський Союз домовилися про «гнучке продовження» Brexit до 31 жовтня. Якби ЄС не погодився відтермінувати Brexit, Британія б автоматично перестала бути членом ЄС опівночі 12 квітня.

Про це заявив президент Європейської ради Дональд Туск, – передає BBC.

Виступаючи після 5-годиних переговорів на саміті ЄС у Брюсселі, Туск закликав британців «не марнувати цей час».

Зі свого боку прем’єр-міністр Британії Тереза ​Мей заявила, що країна все одно прагне вийти з ЄС якомога швидше.

Британія зможе вийти з ЄС раніше, якщо парламент ратифікує угоду про вихід. У такому випадку Brexit відбудеться першого числа наступного після ратифікації місяця.

«Хід дій буде повністю в руках Британії: вони все ще можуть ратифікувати угоду про вихід, в цьому випадку продовження може бути припинено», – зазначив Туск.

Він додав, що Велика Британія також може переосмислити свою стратегію або скасувати Brexit взагалі.

«Я знаю, що існує величезне розчарування у багатьох людей, що мені довелося просити це продовження. Велика Британія повинна була покинути ЄС дотепер, і я щиро шкодую про те, що я ще не змогла переконати парламент схвалити угоду», – сказала Мей.

«Я не розраховую на те, що наступні кілька тижнів будуть легкими або що є простий спосіб вийти з глухого кута в парламенті. Але у нас є обов’язок як політиків знайти спосіб виконати демократичне рішення референдуму, завершити Brexit і рухати нашу країну вперед», – додала прем’єр.

На час затримки Британія продовжуватиме мати повноправні членські права та обов’язки. У червні лідери ЄС зберуться ще раз, щоб оцінити прогрес у питаннях, пов’язаних із Brexit.

Раніше Британія планувала перенести дату виходу з ЄС на 30 червня.

загрузка…