Аласанія подає позов на Наглядову раду і проситиме скасувати рішення про звільнення

Зураб Аласанія подає позов на Наглядову раду НСТУ й окремих її членів з вимогою скасувати рішення щодо дострокового припинення трудового контракту.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook адвокат Андрій Гук.

З позовом звернуться до Шевченківського райсуду Києва 25 лютого.

Зазначається, що Зураб Аласанія мав керувати «Суспільним мовленням» до травня 2021 року, згідно з укладеним контрактом.

Захист Аласанії вважає, що прийняття рішення про звільнення Аласанії відбувалось за чисельних порушень процедури засідань Нацради. Зокрема, заявник апелює на непідготовлені документи, невчасне анонсування тощо.

Гук пише, що після засідання щонайменше троє членів ради заявили, що голосували проти звільнення, однак у протоколі цього немає.

«Ця обставина свідчить про сумнівність процедури таємного голосування та ймовірний інший результат голосування, якби воно було відкритим», – йдеться у заяві.

Ознаки грубого порушення захист знайшов і в діях окремих членів ради – В’ячеслава Козака та Олексія Панича.

«Таким чином, відкритість голосування, повний склад Наглядової ради та порядок денний, який відомий заздалегідь, вплинули на певність членів Наглядової ради і є свідченням того, що процедурні порушення 31 січня 2019 року мали істотне значення та вплинули на результат голосування», – пише заявник.

Крім цього, заявник зауважує, що не проводили оцінку ухваленого рішення і не аналізували кваліфікацію усуненого голови.

Справу, згідно з документом, суд повинен розглянути до 6 травня 2019 року.

Нагадаємо, 31 січня Наглядова рада Суспільного телебачення більшістю голосів проголосувала за розірвання контракту з головою правління Зурабом Аласанією. За даними джерела, ініціатива щодо звільнення Аласанії належить Адміністрації президента. Сам Зураб Аласанія пізніше заявив, що готуватиметься до суду та не бачить об’єктивних причин свого звільнення.

1 лютого Аласанія показав проект рішення, у якому Наглядова рада НСТУ закидала відстороненому з посади голові правління Суспільного мовлення Зурабу Аласанії те, що він не показав Хресну ходу за єдину помісну церкву, засідання Генасамблеї ООН та один з економічних форумів, де був присутній чинний президент Петро Порошенко.